Blog

Czym charakteryzują się meble vintage?

Meble są jednym z podstawowych elementów, które decydują o tym, jakie odczucia będzie wzbudzało przebywanie w mieszkaniu. Każdego roku moda na stylistykę wyposażenia zmienia się, a producenci prześcigają się w pomysłowych zastosowaniach różnych materiałów. Jednym z ciekawych trendów, jest wykorzystywanie mebli, które były popularne w poprzednich epokach. Określa się je mianem vintage.

Samo słowo jest ściśle powiązane ze szczególnym rodzajem wina. Jednak w odniesieniu do mebli dla wszystkich oczywiste jest to, że opisuje takie, które swoim wyglądem przypominają te, z których korzystali nasi rodzice lub dziadkowie. Nie są to przedmioty starodawne, lecz te, które jeszcze można znaleźć w oryginale w wielu domach. Wiele osób odnajduje takie elementy wyposażenia i odświeża je, dając im drugą szansę, lub wytwarza całkiem nowe meble vintage, które są stylizowane na te powszechnie produkowane w przeszłości.

Meble vintage – wszystko co musicie wiedzieć

Meble w stylu vintage to doskonały wybór dla wszystkich, którzy są zainteresowani ponadczasowym wyglądem pomieszczeń i mieszanką tego, co nowoczesne z tym, co było popularne dawniej. Obecnie projektanci decydują się na wykorzystanie tego typu produktów w połączeniu z odważnymi wzorami i wyrazistą kolorystyką. Dzięki temu w łatwy sposób meble te uzyskują świeży i przykuwający uwagę wygląd. Produkty w stylu vintage budzą pozytywne emocje i wspomnienia wśród wielu osób, a nadane im z czasem kolory lub wzory zdobędą uznanie tych, którzy lubią to, co nowoczesne. Właśnie dlatego bardzo popularne są fotele, krzesła i kanapy w stylu vintage, jak również stoły loftowe lub regały.

Ciekawe aranżacje z wykorzystaniem mebli w stylu vintage ani trochę nie ustępują, tym opartych o nowoczesne produkty. Przedmioty wytwarzane w ubiegłych latach były projektowane przez wielu wspaniałych artystów, którzy doskonale wiedzieli, co jest ponadczasowe, a zarazem niebanalne i inspirujące. Stworzyli oni doskonałą bazę do tego, by obecnie modyfikować ich pomysły i eksperymentować z kolorami i wzorami. Urządzając mieszkanie z wykorzystaniem mebli w stylu vintage, warto pamiętać, by nie wypełniać nimi całej przestrzeni. Najlepiej sprawdzają się w towarzystwie innych, bardziej minimalistycznych lub całkiem nowoczesnych produktów.