Blog

Jak urządzić z pomysłem mieszkanie loftowe?

Styl loftowy na dobre zagościł w miejscach publicznych i mieszkaniach. Jego intrygujące założenia wzbudzają w każdym zaciekawienie, a pomimo bardzo często stosowanych surowych rozwiązań cechuje je ciepło i przytulność. Z czego wynika taki efekt? Na czym polega styl loftowy?

Styl loftowy opiera się na odwzorowaniu i zaadaptowaniu elementów, które przypominają swoim wyglądem to, co można było zobaczyć w dawnych zakładach pracy, fabrykach i innych ośrodkach przemysłowych. Są to ciężkie stalowe elementy, solidne drewniane lub skórzane dodatki, oraz ściany z gołej cegły. Chociaż wizja ta mogłaby odstraszać umiejętne wykorzystanie tych materiałów i mebli w połączeniu ze szkłem i ciepłym oświetleniem pozwala na uzyskanie wyjątkowo przyjaznych wnętrz, w których czas płynie zdecydowanie wolniej. Wszystkie elementy wyposażenia muszą ze sobą harmonijnie współgrać, co oznacza m.in. zdecydowanie się na określoną kolorystykę i konsekwentne trzymanie się jej. Dowiedzcie się, jakie meble, dodatki i elementy wykończenia wybrać, by wszystko do siebie pasowało!

Wnętrze loftowe z pomysłem!

Jak już wspomnieliśmy wnętrza loftowe nawiązują swoją stylistyką do surowych industrialnych rozwiązań. Oznacza to na przykład, że nie musicie bać się pozostawienia na widoku rur, czy elementów konstrukcyjnych lub tych od wentylacji. W loftowym wnętrzu nie powinno zabraknąć ścian lub innych fragmentów zbudowanych na bazie czerwonej cegły. W tym celu możecie wykorzystać też imitacje tego materiału. Nie obawiajcie się też zdecydować się na cegłę w kolorze białym lub czarnym. W loftowym mieszkaniu muszą znaleźć się regały metalowe i stoły metalowo-drewniane. Bedą one opierały się na wykorzystaniu czarnej stali i masywnych elementów z drewna. Do tego stylu będą również pasowały wysokie hokery obite skórą, podobnie jak kanapa lub fotele. Bardzo ważnym elementem jest zastosowanie ciepłego oświetlenia, które będzie emitowane przez duże industrialne żarówki. Warto je zainstalować w ciężkie klosze, przypominające te, które wisiały kiedyś w fabrykach.

Wszystkie elementy powinny zostać utrzymywane w kolorystyce szarości, czerni lub bieli. Możecie zdecydować się na brązowe dodatki w postaci skrzyń czy kanap. Jeśli myślicie o nadaniu wnętrzom elementu zaskoczenia, wybierzcie dodatki w kolorze turkusu lub zieleni. Jednak ograniczcie je do minimum. Każdy mebel lub inny przedmiot, który chcecie zaadaptować do stylu loftowego, może być postarzany, lub zużyty co nada pomieszczeniom autentyczności. Dzięki temu każdy, kto zobaczy Waszą aranżację, będzie pod ogromnym wrażeniem!