Blog

Jakie regały dobrze wyglądają w loftach?

Lofty to z reguły przestronne mieszkania, nierzadko z wysokimi sufitami, do których wpada dużo światła dziennego. Są one stylizowane w industrialnym klimacie, opierającym się na jednolitych barwach, wykończeniach ze stali i drewna. Bardzo ważną rolę odgrywa spójność aranżacji, w takim mieszaniu nie ma miejsca na dziesiątki kolorowych dodatków.

W związku z tym należy starannie przemyśleć czy dobierane meble będą pasowały do reszty wyposażenia. Być może zastanawiacie się jakie regały wybrać, aby odpowiadały loftowemu stylowi. Na rynku dostępnych jest wiele ofert takich mebli, zbudowanych ze stalowych profili i drewnianych blatów. Z chęcią podpowiemy Wam jakie modele są najpopularniejsze i z jakich jeszcze elementów mogą się składać.

Solidne regały w stylu loftowym

Najczęściej spotykanym wariantem są regały w kształcie prostopadłościanu. Większość z nich jest zbudowana ze stalowych profili, które są wykańczane w czarnym lub białym kolorze. W zależności od projektu mogą one być cienkie, o grubości ok. 1 cm lub bardzo masywne, grubsze niż 5 cm. Regały loftowe na ogół zbudowane są z prostych kształtów, jednak na rynku pojawia się coraz więcej mebli asymetrycznych, które jeszcze skuteczniej przyciągają uwagę. Blaty w meblach dobrej jakości będą wykonane z prawdziwego drewna np. z dębu. Zagwarantuje im to niepowtarzalny i autentyczny wygląd, który jest tak istotny w stylu loftowym. Masywne, drewniane blaty zapewnią też jeszcze większą stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Ogromną zaletą regałów loftowych jest to, że dzięki materiałom, z których są zbudowane, mogą pomieścić na sobie bardzo wiele przedmiotów, książek lub pamiątek. Większość z ma otwartą konstrukcję, dzięki czemu wszelkie ułożone na nich rekwizyty będą dobrze wyeksponowane, a sięganie po nie będzie całkowicie bezproblemowe.

Jeśli planujecie urządzenie mieszkania w stylu loftowym zakup regału na zamówienie jest bardzo dobrym pomysłem. Dzięki nim będziecie mogli zaprezentować na nich wiele ciekawych przedmiotów lub pamiątek, a ich wytrzymała konstrukcja z pewnością Was nie zawiedzie!