Blog

Jakie meble najbardziej sprawdzą się w ogrodzie?

stolik

Każdy z nas lubi wypoczywać na świeżym powietrzu. Jedni lubią spacerować po parkach, inni kochają spędzać czas we własnym ogrodzie. Jeśli należycie do drugiej grupy osób, zapewne zastanawiacie się jak przygotować swój taras tak, aby spełniał on funkcję wypoczynkową?

Na rynku mamy ogromny wybór mebli ogrodowych od składanych aluminiowych po drewniane. Wszystko zależy od wielkości naszego tarasu oraz stylu, w jakim byśmy chcieli go urządzić. Od wielu lat bardzo modne są meble w stylu loftowym oraz vintage. Do takiego stylu z pewnością sprawdzi nam się duży drewniany stół, który można zrobić na zamówienie. Wybierając stół na zamówienie, możemy w pełni wykorzystać przestrzeń, dopasowując go do wielkości naszego tarasu.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Na samym początku warto się zastanowić, jak chcielibyście zagospodarować przestrzeń, którą macie. Okres letni wielu osób wykorzystuje na grillowanie ze znajomymi lub wspólny wypoczynek. Dlatego, jeśli wasz taras jest mały, warto wybrać meble składane, ponieważ możemy w szybki sposób modyfikować ilość siedzeń, natomiast jeśli mamy duży taras, tym samym mamy większe pole do popisu. W ofertach możemy znaleźć meble z wikliny, rattanu i innych włókien roślinnych. Taki rodzaj mebli charakteryzuje się lekkością i trwałością, gdy są pod zadaszeniem i nie są wystawiane na złe warunki pogodowe. Dzięki naturalnym tworzywom, jakim jest np. włókno bananowca, możemy osiągnąć ciepły rustykalny klimat. Natomiast wybierając meble drewniane, łatwiej będzie nam osiągnąć nowoczesny styl. Świetnie sprawdzą nam się stoły drewniane z czarnymi nogami oraz nowoczesne loft owe siedzenia. Warto pamiętać, że decydując się na taki rodzaj mebli, musimy mieć zadaszenie, aby nasz komplet wypoczynkowy się nie poniszczył. Meble drewniane są zdecydowanie trwalsze oraz stabilniejsze.

Niezależnie od tego, w jakim stylu chcecie urządzić swój taras, powinniście zwrócić uwagę na to, czy wymarzone meble ogrodowe będą stanowiły praktyczne wyposażenie. Niektóre z nich nie pozwalają na składanie siedzisk lub szybko zniszczą się z uwagi na szkodliwe działanie warunków pogodowych.