Blog

Czym się kierować wybierając regały metalowe do sklepu?

regał

Odwiedzając dowolny sklep, najczęściej widzimy produkty, które wyeksponowane są na regałach. Jednak biorąc pod uwagę ich wielkość czy ciężar, miejsce, w którym się znajdują, musi być do nich przystosowane. Wybierając regały metalowe do sklepu, warto kierować się kilkoma czynnikami, które zagwarantują bezpieczną, a zarazem atrakcyjną ekspozycję produktów. Na co zwrócić uwagę, wybierając regały metalowe do sklepu?

Wymiary mebla

Przed zakupem regału metalowego należy określić, do ekspozycji jakich towarów będzie wykorzystywany, ponieważ pozwoli to na dobór odpowiedniej długości czy szerokości poszczególnych półek. Należy też dokładnie zmierzyć wysokość wnętrza. To pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Często najlepszym rozwiązaniem okazuje się kupno regału, który sięgnie aż po sufit. Taki mebel sprawdzi się jednak pod ścianą. Regały, które zostaną ustawione na środku sklepu, powinny być niższe i kończyć się na linii wzroku. Takie rozwiązanie nie spowoduje dyskomfortu, na przykład zasłaniając widok Klientom.

Liczba półek i ich maksymalny udźwig

Decydując się na zakup metalowego regału, warto zastanowić się jaki towar ma się na nim znajdować. Mowa tutaj przede wszystkim o jego wadze, ponieważ szczególnie w przypadku produktów o większych gabarytach określenie maksymalnego udźwigu pojedynczej półki może okazać się kluczowe. Nasi Klienci, którzy wiedzą, że regał ma służyć do przechowywania wielkogabarytowych przedmiotów, często decydują się na półki wykonane z metalu, podobnie jak stelaż. Takie rozwiązanie zapewni nie tylko trwałość mebla, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jego użytkowania. Podczas wyboru liczby półek warto zastanowić się, jaki rodzaj towaru będzie na nich eksponowany oraz czy będzie ułożony pojedynczo, czy może piętrowo. Dzięki takiej wiedzy mebel można zaprojektować tak, by jego powierzchnia została maksymalnie wykorzystana w sklepie.

Regały metalowe, które oferujemy w naszej firmie, są funkcjonalne i wygodne w użyciu, a do tego estetycznie się prezentują. Dzięki solidnej konstrukcji są trwałe i można na nich przechowywać wiele przedmiotów czy towaru w sklepie jednocześnie. Oprócz regałów w naszej ofercie znajdziecie Państwo również stoliki kawowe, nocne czy pomocnicze, a także szafki RTV i schody. Zachęcamy do skorzystania z usług zakładu spawalniczego Metalurgia Intensywna w Warszawie.