Blog

Spawanie konstrukcji stalowych w produkcji mebli

stolik kawowy

Wybór odpowiednich mebli do domu czy innych wnętrz jest sporym wyzwaniem. Stół, regał czy szafka powinny wpasować się w stylistykę konkretnego wnętrza, a jednocześnie być praktyczne. Istotną kwestią jest również wytrzymałość takich mebli.

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele rozwiązań, których jakość jest wątpliwa, przez co wymagają wymiany już po kilku latach użytkowania. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem okazuje się wybór drewnianych mebli, których konstrukcja wykonana jest ze stali. Dzięki temu są trwałe, więc posłużą w domu czy w biurze przez długie lata. Oprócz tego dzięki różnym kształtom czy kolorom stalowych elementów można dodać wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu.

Na czym polega spawanie konstrukcji stalowych mebli?

Konstrukcje mebli stalowych wymagają specjalnej obróbki. Mowa tutaj o spawaniu, które jest jedną z najskuteczniejszych metod obróbki metalowych elementów. Konstrukcje stalowe, które powstają dzięki niemu, na przykład regały czy szafki są na tyle trwałe, że można z nich korzystać przez wiele lat. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu i zaawansowanych metod spawalniczych spawacz jest w stanie wykonać wysokiej jakości konstrukcję stalową zgodną z oczekiwaniami Klienta. Konstrukcje stalowe stanowią podstawę przede wszystkim dla stolików kawowych czy regałów loftowych, czy innych elementów wyposażenia, domów, firm czy biur. O wytrzymałości konstrukcji stalowych świadczy ich szerokie wykorzystanie w branży przemysłowej, gdzie regały czy inne meble często wykorzystywane są do magazynowania materiałów o dużej masie.

Zastosowanie konstrukcji stalowych w produkcji mebli

Z uwagi na dużą wytrzymałość konstrukcji stalowych oraz ich niezwykle estetyczny wygląd, znajdują one zastosowanie nie tylko w branży przemysłowej, ale również w biurach, a nawet w domach i mieszkaniach. Metalowe regały są chętnie wykorzystywane w przestrzeniach urządzonych w stylu loftowym. Takie wnętrza często uzupełniane są również w stoliki kawowe, których nogi również wykonane są z konstrukcji stalowych. Stal w połączeniu z drewnem nadaje niezwykłej elegancji każdemu salonowi. Dobrym rozwiązaniem jest również wykonanie stołu do jadalni na zamówienie. Wyróżniają się one minimalizmem, a dzięki umiejętnościom naszych spawaczy możemy nadać im wyjątkowego kształtu. Mniejszy stół może stać na przykład na jednej nodze, natomiast w przypadku większych mebli stworzymy konstrukcję odpowiadającą preferencjom konkretnego Klienta.