Blog

Gdzie znajdą zastosowanie metalowe schody kręcone?

metalowe schody kręcone

Schody kręcone najczęściej wykonane są z metalu lub metalu połączonego z drewnem. Stopnie mogą mieć różne kształty, najczęściej są w formie trapezu lub trójkąta. Montowane są do pionowego słupa przykręconego do podłogi i stropu. W zależności od układu pomieszczenia mogą być prawo- lub lewo- skrętne. Dodatkowym usztywnieniem konstrukcji jest balustrada. Nowoczesny charakter wprowadzi balustrada wykonana z poziomych, stalowych rurek w połączeniu z tralkami wykonanymi z drewna.

Na polskim rynku znajdują się już gotowe schody kręcone do samodzielnego montażu, jednak lepszym rozwiązaniem jest zlecić wykonanie profesjonalistom. Zakład Spawalniczy Metalurgia Intensywna zajmuje się produkcja schodów na indywidualne zamówienie klienta. Oferowane przez firmę schody wyróżnia nowoczesna konstrukcja oraz wytrzymałość. W zakładzie tym możemy również zamówić meble, regały oraz różnego rodzaju stoliki RTV, nocne oraz kawowe. Metalowe stoliki bardzo dobrze komponują się w nowoczesnych pomieszczeniach.

Schody kręcone wykonane z metalu i drewna wprowadzają do wnętrza nowoczesnego stylu. Doskonale sprawdzają się przy bardzo modnym w ostatnim czasie stylu skandynawskim. Ich oryginalny wygląd sprawia, że przyciągają wzrok gości. Dla bezpieczeństwa montuje się w nich poręcze i balustrady. Najczęściej wykonane ze stali, gdyż nadają wnętrzu oryginalnego wyglądu i mogą mieć fantazyjne wykończenia. Zainteresowaniem cieszą się również balustrady kute, wykonane z giętych elementów żeliwnych. Sprawdzają się także przy schodach zewnętrznych, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzeniu mechaniczne.

Zastosowanie schodów kręconych

Będąc właścicielami małej działki, najczęściej decydujemy się na domek piętrowy. Co za tym idzie, musimy mieć schody prowadzące na górę bądź poddasze. Należy się zastanowić, z jakiego materiału mają być wykonane drewniane czy metalowe kręte, czy proste. Wszystko uzależnione jest, w którym miejscu chcemy je zamontować oraz jaką będziemy dysponować powierzchnią. Ważne jest ich bezpieczeństwo oraz estetyka, muszą komponować się z wyposażeniem wnętrza. Jeśli chcemy mieć w domu schody kręcone, muszą one zostać uwzględnione w projekcie budowy budynku. Niestety mają swoje wady i zalety. Do zalet możemy zaliczyć ich niewielki rozmiar, sprawdzają się w małych domkach lub mieszkaniach dwupoziomowych, gdzie chcemy zaoszczędzić każdy metr powierzchni. Ponadto ich nietypowy kształt i wykończenie elegancką balustradą sprawia, że stają się ozdobą wnętrza. Jednak mają swoją wadę, są dość strome i wąskie co przy wnoszeniu oraz znoszeniu rzeczy większych gabarytowo może stać się problemem. Warto się również zastanowić, kto będzie z nich korzystał, ponieważ zdecydowanie niewskazane dla dzieci i osób w podeszłym wieku. Schody te powszechni nazywane są spiralnymi. Schody spiralne mogą być również montowane na zewnątrz budynku. W przypadku schodów wewnętrznych materiał do ich wykonania możemy sobie wybrać. Natomiast w przypadku zewnętrznych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są schody metalowe ze względu na działanie warunków atmosferycznych. Stopnie natomiast dobrze się sprawdzają w formie kraty, na której nie utrzymuje się piasek oraz inne zabrudzenia.