Blog

Jakie meble sprawdzają się w warsztatach?

regał

Meble, niezbędne w każdym warsztacie, to regały, półki oraz stół. W utrzymaniu porządku i zapewnieniu sobie komfortu pracy istotne będą również akcesoria, takie jak wieszaki, stojaki oraz pojemniki na drobiazgi. Sprawdź, jakiego rodzaju meble sprawdzą się w warsztacie najlepiej.

Metalowe regały sprzymierzeńcem każdego majsterkowicza

Warsztat najlepiej jest wyposażyć w trwałe, solidne i estetyczne regały metalowe. Są one odporne na kontakt z wilgocią oraz wodą, często używanymi w warsztatach środkami chemicznymi, odpryskami metali oraz z iskrami. Nie będą odkształcały się pod wpływem rozgrzanych narzędzi i nie porysują ich ostre końcówki wierteł. Kolejną zaletą oferowanych przez nas metalowych regałów loftowych jest ich odporność na uszkodzenia mechaniczne, skutki przybijania młotkiem, cięcia czy dłutowania.

Zabezpieczone antykorozyjnie, dobrze znoszą kontakt ze środkami smarnymi, olejami oraz ostrymi przedmiotami. Nasze metalowe regały są również bardzo pakowne. Duża przestrzeń i wysokość półek sprawiają, że można na nich pomieścić wiele niezbędnych w warsztacie narzędzi oraz akcesoriów. Dzięki nim w przestrzeni zapanuje ład i porządek, a każde niezbędne narzędzie będziesz mieć zawsze pod ręką.

Czym powinien charakteryzować się stół warsztatowy?

W warsztacie nie powinno zabraknąć także stołu warsztatowego. Powinien charakteryzować się solidnością wykonania, precyzją łączenia elementów oraz stabilnością. Zwróć uwagę na pokrycie blatu roboczego. Blaty drewniane są co prawda mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż metalowe, jednak są dużo bardziej estetyczne i można zabezpieczyć je dodatkowo specjalnymi nakładkami. Ponadto stół warsztatowy powinien posiadać zintegrowaną ściankę na narzędzia, szuflady, półki oraz być wyposażony w zewnętrzny ogranicznik blatu, czyli listwę umieszczaną na krawędzi, który ma za zadanie ochronę drobnych przedmiotów przed spadaniem.

Niezbędne akcesoria warsztatowe

Aby ułatwić i usprawnić pracę w warsztacie warto wyposażyć go również w akcesoria, takie jak stojaki i wieszaki ścienne na narzędzia,  na przykład wkrętaki, czy młotki. Dobrze sprawdzą się zwłaszcza w niewielkich warsztatach, w których, dzięki nim, wykorzystasz powierzchnię ściany. Specjalne pojemniki z kolei pomogą utrzymać porządek i przechowywać w zorganizowany sposób drobne przedmioty, takie jak materiały czyszczące czy tekstylne. Mogą być one wyprodukowane z metalu lub z tworzyw sztucznych, odpornych na smary. Nie tylko umożliwią one segregowanie drobiazgów, lecz również zabezpieczą przed uszkodzeniem elektronarzędzia.